Day SPA - zafunduj sobie przyjemność nawet w środku tygodnia

Długa i mroźna zima, stresująca praca, nawał domowych obowiązków - to wszystko sprawia, że wiele kobiet zaczyna myśleć o wyjeździe do SPA. Często jednak, z racji różnych obowiązków, nie mogą one pozwolić sobie na weekendowy wypad, nie mówiąc już o dłuższym pobycie.

Nie oznacza to, że chwila relaksu w SPA nie jest możliwa. Coraz bardziej popularne i powszechne stają się Day SPA, czyli gabinety oferujące całą gamę najprzeróżniejszych zabiegów upiększających, które można wykonać w jeden dzień.

Zaletą Day SPA jest przede wszystkim łatwy dostęp do centrów odnowy. Zlokalizowane są w dużych miastach, tak, aby każdy, kto potrzebuję wytchnienia, mógł je znaleźć blisko swojego miejsca zamieszkania czy pracy. Zamiast spędzać czas wolny przed telewizorem, możemy zadbać o to, by nasza skóra była gładka i promienna.

Day SPA reklamują się jako prawdziwe oazy relaksu w miejskim chaosie. Dla miłośników zabiegów kosmetycznych jest to prawdziwa gratka. Wykonywane są tu wszystkie zabiegi, z którymi możemy się spotkać podczas weekendowych wyjazdów. Sprzedawane są także całe pakiety - regenerujące, odchudzające, relaksujące czy energetyzujące. Pozwala to dobrać odpowiednie zabiegi wegług indywidualnych potrzeb

Masaże, maseczki, kąpiele, manicure, pedicure, zabiegi na włosy - na te wszystkie przyjemności możemy pozwolić sobie w każdej chwili. Day SPA coraz częściej wypierają tradycyjne gabinety kosmetyczne, gdyż wizyta w centrum pozwala na kompleksowe zadbanie o siebie - od stóp do głów.

Co ciekawe, z usług jednodniowych SPA korzystają nie tylko panie, lecz także panowie. Coraz więcej mężczyzn zaczyna świadomie dbać o swój wygląd, wychodząc poza pielęgnację samą wodą i mydłem. Zainteresowanie panów spowodowane jest głównie troską o młody, atrakcyjny wygląd i potrzebą odprężenia, ktorego potrzebują po ciężkim dniu pracy.

Modę na SPA podpatrują mężczyżni u kobiet. Często panie zabierają swoich partnerów na romantyczne wyprawy, podczas których wspólnie mogą skorzystać z relaksujących zabiegów. Wizyta w SPA jako walentynkowy prezent, SPA jako miejsce, w którym coraz więcej zakochanych panów oświadcza się swoim wybrankom, SPA jako pomysł na wieczór panieński - to tylko jedne z wielu pomysłów na ciekawe i oryginalne zaaranżowanie ważnych uroczystości.

Z ofert Day SPA korzystają także firmy, które w dowód uznania dla najlepszych pracowników, fundują im karnety na zabiegi. Taki system motywacji nie jednemu pracownikowi z pewnością się spodoba.

Karnety na konkretne zabiegi - masaże, kąpiele czy manicure - to także świetny pomysł na prezent urodzinowy, imieninowy czy dodatek z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki. Dzięki Day SPA można z karnetu szybko skorzystać, bez konieczności organizowania dłuższego pobytu, który zawsze wiąże się z kosztami.

Oczywiście, SPA możemy zorganizować sobie sami w domu. W drogeriach coraz więcej jest kosmetyków, które zapewniać mają pielęgnację na poziomie tej, która proponowana jest w salonach odnowy. Do tego kadzidełka, aromatyczne olejki do kąpieli.

Tak naprawdę jednak każda kobieta marzy o tej odrobinie luksusu, jaką daje świadomość, że ktoś o nas zadba. Profesjonalny masaż z użyciem olejków, miodu czy ciepłych kamieni to coś, na co w warunkach domowych rzadko możemy sobie pozwolić.

Do tego maseczki na twarz i włosy, kąpiele błotne, w czekoladzie i w mleku, peelingi, zabiegi depilacyjne - wszystko, co pielęgnuje ciało i pobudza zmysły. Warto od czasu do czasu ulec pokusie Day SPA.