Hotel Galeria Thermal Besenova Słowacja

Beszeniowa

Beszeniowa Słowacja
Beszeniowa Słowacja

70 km od granicy z Polska, w północnej Słowacji w powiecie Rużomberk znajdziemy perełkę – destynację wycieczek letnich a także raj dla strudzonych narciarzy w sezonie zimowym. Ukojenie ciała i duszy – aquapark z basenami z wodami ze źródeł termalnych.

Niegdyś, ta wieś, położona tylko o godzinę od Polskiej granicy była siedzibą parku termalnego - starszej siostry Tatralandii (całorocznego parku wodnego zlokalizowanego w niedalekim Liptovskim Mikulaszu).

Oba kompleksy basenów, leżące na przeciwległych brzegach jeziora - Liptowskiej Mary oferowały atrakcje wodne dla różnego typu klientów.

Tatralandia była zdecydowanie dedykowana dla dzieci i młodzieży - kryte i odkryte baseny, liczne karuzele i zjeżdżalnie o różnym poziomie trudności oraz bary i restauracje.

Beszeniowa natomiast była ośrodkiem zapewniającym wszystkie wygody i zaplecze gastronomiczne ale bardziej kameralnym, nastawionym na bardziej relaksacyjny charakter uciech wodnych – korzystanie z dobrodziejstw źródeł termalnych w kameralniejszych warunkach.

Dzisiaj Beszeniowa może się pochwalić rozbudowanym aquaparkiem z licznymi atrakcjami dla dzieci jak i dorosłych a także dla starszych gości. Mam wrażenie, że oferuje, szczególnie w okresie zimowym, więcej przyjemności niż często oblężone przez wycieczki baseny Tatralandii.

Nocelgi

Powiat Rużomberk gwarantuje noclegi na każdą kieszeń i na najróżniejsze oczekiwania. Od prywatnych kwater po nowoczesne hotele z bogatym zapleczem. Jest w czym wybierać. Aquaparki przyciągają wielu turystów w sezonie letnim i zimowym i najchętniej odwiedzane są hotele i kwatery bezpośrednio przy aquaparkach.

Zaś ceniącym spokój lub planującym mniejsze wydatki przypadną do gustu lokalizacje dalsze. Inne preferencje będą mieli również narciarze szukający noclegów przy stokach i wyciągach.

Aquapark Besenova

czytaj dalej…

Aquapark Besenova zima
Aquapark Besenova zima

Aquapark tworzy kompleks basenów wraz z dużą, ciągle rozbudowywaną bazą noclegową.

Hotel Galeria Thermal Besenova

Nowoczesny, holistyczny hotel - Hotel Galeria Thermal Besenova ma cztery gwiazdki i oferuje pokoje z tarasem z bezpośrednim dostępem do basenów termalnych, z widokiem na panoramę Tatr Niskich oraz z prywatnym jakuzzi.


Wszyscy goście hotelu mają ekskluzywny dostęp do 3 prywatnych basenów z wodą geotermalną - tylko dla gości hotelu.

W przestrzeni hotelu na każdym kroku widać, słychać i czuć holistyczną koncepcję. Serdeczne podejście obsługi. Dbałość o wykończenie wnętrz, intrygujące obrazy, muzyka – czasem również na żywo - w przestronnym lobby z widokiem na baseny.

Hotel zwraca tez uwagę na ekologie podkreślając realizacje „green programme”.


A dla ciała: zdrowa Fresh Zone -bar z owocami i sałatkami, restauracja a’la carte, szwedzki stół ze śniadaniami i obiadokolacjami, jak i możliwość skorzystania z barów na terenie aquaparku.

Z kolejnych urzekających pomysłów, realizujących holistyczną koncepcję hotelu termalnego jest wprost magiczna wystawa wód podczas śniadań. Mamy dostępne kilka rodzajów wody – na dnie każdego z dzbanów umieszczone są wybrane minerały i kryształy, np. kryształ górski czy przepiękny fioletowy ametyst - które dowartościowują wodę. Każdy z dzbanów opatrzony jest informacja tak aby goście mogli wybrać wodę kojącą skórę, trawienie czy krążenie. Urocze. Zen. Sanus per aquam w każdym znaczeniu.