Aquapark Besenova

Strefy aquaparku w Beszeniowej można podzielić na :


Wodne place zabaw - Baseny dla dzieci

Dwa baseny z rożnymi atrakcjami dla dzieci w różnym wieku. Basen zamkowy, zjeżdżalnie i minizjeżdżalnie dla najmłodszych, w sąsiedztwie bary z bogata ofertą.

Sztuczna fala


Basen ze sztuczna falą oraz ścianką wspinaczkową - tutaj poczujemy się jak nad oceanem, wspinając się po nadwodnych skałach w oczekiwaniu na falowanie. Falowanie „vlnobite” którego włączanie poprzedzane jest informacjami wyświetlającymi się na ekranach trwa kilkanaście minut i przynosi wiele zabawy dorosłym jak i dzieciom.


Strefa zjeżdżalni

Tobogan – każdy z amatorów tego typu atrakcji znajdzie tu coś dla siebie – zjeżdżalnie ekstremalne, szybkie, długie, z atrakcjami świetlnymi. Wszystkie atrakcje są czytelnie oznaczone, dostęp logicznie zorganizowany, rodzice mogą spokojnie wypuścić pociechy – nikt się nie zgubi, wszystko zostało dobrze zaplanowane. dla wygody gości bezpośrednio przed wejściem na zjeżdżalnie znajdują się mini szafki gdzie można zostawić akcesoria których nie możemy zabrać na zjeżdżalnie – biżuterię, zegarek, okularki pływackie czy telefon - wszystko pod okiem czujnego ratownika.


Strefa zewnętrzna – letnia

Dostępna tylko w okresie letnim z licznymi basenami, zjeżdżalniami (również ekstremalnymi) jak i innymi o najróżniejszym poziomie trudności i długości oraz rozległym terenem do plażowania i uprawiania sportów.


Strefa zewnętrzna całoroczna

Tu znajdziemy baseny termalne o różnej temperaturze, z przeznaczaniem do pływania, odpoczynku, czy relaksujących hydromasaży. Można zażywać kąpieli od kojąco ciepłych do leczniczo gorących, gdzie dla dobra naszego organizmu, nie powinniśmy spędzać więcej niż 20 minut.

Aquapark Besenova Cosmopolitan Bar
Aquapark Besenova Cosmopolitan Bar

W jednym z gorących basenów znajdziemy niespodziankę – wodny bar Cosmopolitan serwujący koktajle alkoholowe i bezalkoholowe oraz wybór piw oraz grzańców tak, aby dopełnić relaks szklaneczką ulubionego napoju, którym możemy się raczyć nie wychodząc z basenu.

W tym roku kompleks Basenova, na terenie Aquaparku wprowadził ekologiczna zmianę. Zwrotne kaucjonowane kubeczki w barach basenowych. Urzeka prostota i efektywność tego rozwiązania.

Besenova Cosmopolitan Bar ekologia
Besenova Cosmopolitan Bar ekologia

Jest ekologicznie, każdy klient wraca z kubeczkiem po kaucję, ponieważ rozliczenia na terenie basenu odbywają się za pomocą chipów w bransoletkach będących kluczykami do szafek obrót kubeczkami nie powoduje większych kolejek. Dzięki zastosowanej metodzie jest posprzątane, na terenach przybasenowych nie walają się puste kubki a śmietników nie przepełniają zużywane w ogromnych ilościach jednorazówki. Fantastycznie!

W tym miejscu muszę zauważyć, że możemy uczyć się od naszych sąsiadów. Na Słowacji czy w Czechach przyjmowanie butelek po napojach i automaty na butelki zwrotne funkcjonują od dziesięcioleci. Stały się nawet motywem filmu – czeskiej komedii klimatem bardzo przypominającej francuska „ Amelię” - „Vratné lahve” Butelki zwrotne z 2007 roku w reżyserii Jana Svěráka na podstawie scenariusza jego ojca - Zdenka Svěráka.

Strefa spa i wellnes

Harmonia welness and SPA- z licznymi zabiegami oraz strefą saun – której nie mogłoby zabraknąć dla pełnego relaksu. Oddzielna strefa z różnorodnymi propozycjami dla fanów rozgrzewania się jak i schładzania. Wśród nich:

  • Sauna temple – efektowna sauna świątynia - mogąca pomieścić do 80 osób, gdzie odbywają się rytuały saunowe – połączenie zbawiennego działania ciepła, wody, zapachu i muzyki,
  • Sucha sauna Chopok..z widokiem chociaż wirtualnym – na ekranie ale na Chopok, której nazwa jak sądzę ma wskazywać także, że jest to miejsce dla chcących zregenerować swoje mięśnie po szusowaniu z pobliskiego Chopoku.
  • Sauny parowe – solna, mentolowa, rzymska, ruska bania – wszystkie odpowiedni wystylizowane.
  • Strefy schładzania – prysznice jak i Jaskinia Bešeňovska z wodospadami, Zewnętrzne jacuzzi
  • Ścieżka wodna - Kąpiel Kneippa – naprzemienne przechodzenie przez wypełnione ciepła i zimna wodą baseniki pobudza a kamyczki którymi są wyłożone baseny dodatkowo masują stopy.
  • Tepidarium, gdzie w optymalnej temperaturze i ciszy możemy żarzyć koniecznego wypoczynku po seansach saunowania.