Popularne zabiegi SPA i przykładowa oferta centrum odnowy biologicznej

Wiosną chcemy wyglądać dobrze i tak samo się czuć, wiedząc że nadchodzą wakacje, czas wyjazdów i urlopów. Z tego powodu, niejedno centrum odnowy biologicznej przeżywa oblężenie klientów poszukujących najbardziej rozbudowanej, a przy tym atrakcyjnej cenowo oferty. Również latem czy zimą chętnie wybieramy hotele SPA, gdzie mamy możliwość kompleksowo o siebie zadbać.

Takie zabiegi w SPA, jak depilacja laserowa, masaże, pedicure, aromaterapia, czy akupunktura i pielęgnacja antycellulitowa są najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi w ofertach właściwie wszystkich placówek tego typu. Warto jednakże wiedzieć, że w pojęciu depilacji czy masażu kryje się kilka podkategorii tych zabiegów. Przyczyna jest bardzo prosta - tak jak można wydepilować różne części ciała przy pomocy różnych technik, tak samo istnieje wiele rodzajów masaży.

Masaże zresztą stanowią w pewnym sensie znak rozpoznawczy SPA. Niemal na każdej reklamie promującej miejsce tego typu, widzimy kobietę z bazaltowymi kamieniami na plecach. Jest to oczywiście jeden z wielu rodzajów masażu. I tak, odwiedzając gabinet odnowy biologicznej możemy wybrać masaż klasyczny, gorącymi kamieniami, bańką chińską, izometryczny, odchudzający, sportowy, szwedzki czy tajski oraz wiele innych.

Centra spa w dużej mierze kojarzą się też z odchudzaniem i rzeczywiście wiele z zabiegów ma na celu wspomaganie procesu odchudzania. Ponadto w profesjonalnym gabinecie możemy zwalczyć trądzik, zadbać o włosy, wygląd skóry i naszych paznokci. Niezwykle popularne są również pakiety, na przykład weekendowy pobyt w spa we dwoje.